Κυριακή 2 Ιουνίου 2013

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ, ΤΡΙΤΟΣ Ο ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ

Ο Κεραυνός Κερατέας νίκησε 1-0 τον Αστέρα Αυλώνος (ή Κόσμο Βορείων Προαστείων), κι αναδείχθηκε πρωταθλητής παμπαίδων. Ο τελικός ήταν πολύ καλού επιπέδου, με αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου 1/6 στο στάδιο Παλλήνης, με αρκετούς θεατές (παρά την βροχή που έπεφτε κατά διαστήματα) και διαιτητές τους κ.κ. Μπουξμπάουμ, Πολυχρονιάδη και Σπυρόπουλο. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε ο Τσεβάς με κοντινό πλασέ στο 34’. Οι αγώνες παμπαίδων διαρκούν δύο ημίχρονα των 35’ λεπτών καθένα.
* Στον μικρό τελικό, που έγινε το πρωί του Σαββάτου στο γήπεδο Κορωπίου, ο Παμπαιανικός επικράτησε 1-0 του ισοδύναμου Κωστέα Γείτονα, ύστερα από αμφίρροπη αναμέτρηση και γκολ που σημειώθηκε στο β’ ημίχρονο. Διαιτητές ήταν οι κ.κ. Προδρομίδης, Μπέκας και Μπερέτας.