Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2018

ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ. – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 1–2

Ο Πρωτέας έπαιξε ένα καλό α’ ημίχρονο, πέτυχε δύο τέρματα και στο β’ μέρος κράτησε με επιτυχία το σκορ παρά την σαφή υπεροχή του γηπεδούχου Μαύρου Αετού, που κατάφερε να μειώσει αλλά όχι και να ισοφαρίσει…
Στο 20’ ο προωθημένος Τσιαγκάνης έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (0-1). Στην εκπνοή του 45αλέπτου, ο νεαρός Τσαλικίδης αύξησε την διαφορά (0-2).
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά στο β’ ημίχρονο και στο 48’ πέτυχαν το 1-2 με τον Ελ. Γκιάτα. Συνέχισαν να πιέζουν και να δημιουργούν προϋποθέσεις για την ισοφάριση, με αρκετά καλό ποδόσφαιρο αλλά δεν τα κατάφεραν… Ο πιο έμπειρος Πρωτέας πήρε την νίκη.
Διαιτητές: Κάντζος – Ν. Κορωνιάς, Οικονόμου. Ο διαιτητής έδειξε 7 κίτρινες κάρτες (3-4).
Μ. ΑΕΤΟΣ (Διαμαντόπουλος): Κανέλλος, Γκ. Γκιάτα, Τοτόμης (46’ Δ. Βασιλάκος), Βρέτος, Τριαντ. Σδράλιας, Τζίκα, Λόης, Σπ. Τσεβάς, Σωτήρχος, Ελ. Γκιάτα (57’ Στέφ. Σδράλιας).
ΠΡΩΤΕAΣ (Χάλαρης): Γ. Παππάς, Ιω. Διακορώνας, Νίνα, Χύκα, Τσιάτσιος, Τσιαγκάνης, Βεϊζάι (67’ Ντούνι), Παπαγεωργίου (57’ Καλαθάς), Τσαλικίδης, Θάνος, Μπαλογιάννης.