Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 0–2

Η έκπληξη της ημέρας έγινε στα Σπάτα, όπου το Καπανδρίτι σημείωσε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με 2-0 επί της Αρτέμιδος, που υπέστη την πρώτη εντός έδρας ήττα!
Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο (Καραμπιτιάνης στο 15’ το 0-1 και Σωτήρχος στο 38’ το 0-2) και δεν άλλαξε στο β’ μέρος του αγώνα.
Η Άρτεμις δεν βελτιώθηκε στο β’ ημίχρονο και οι φιλοξενούμενοι που τελευταία είναι σαφώς βελτιωμένοι συγκριτικά με τις πρώτες τους εμφανίσεις στο πρωτάθλημα, πήραν πανηγυρικά την νίκη…
Στο 74’ απεβλήθη με 2η κίτρινη κάρτα ο Λένο των γηπεδούχων.
Διαιτητές: Δραγάτης – Δ. Τζαφόλιας, Απ. Παπαδόπουλος.
ΑΡΤΕΜΙΣ: Καρυστινός, Αϊδώνης, Καζάλας (73’ Σερμαγιάς), Βασιλείου, Στουραΐτης, Καρόκης (46’ Ζήκος), Δαρβής, Λένο, Μίχο, Τσουκαλάς, Διαμάντης (46’ Δούλος).
ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ: Μπαχούμας, Κουτρώνας, Σωτήρχος, Σίνας, Νικολόπουλος, Αλία, Παπαθανασίου (60’ Μ. Τσαλίδης), Μπύρωσης (70’ Ν. Μελιράς), Λαμπρόπουλος (82’ Πρόφκας), Ειρ. Αθανασόπουλος, Καραμπιτιάνης.