Τετάρτη 11 Απριλίου 2012

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 4-3

Η γηπεδούχος Δόξα Κορωπίου ύστερα από συναρπαστικό παιχνίδι με τον ισάξιο Άρη Βούλας, κατάφερε να «γυρίσει» το 1-3 εις βάρος της και να επιβληθεί με 4-3!
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν γρήγορα 2-0 με τέρματα των Χριστόπουλου (4’) και Διγενή (12’).
Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι μείωσαν με γκολ του Σωτηριάδη στο 55’. Αλλά πάλι ο Χριστόπουλος, στο 63’, διεύρυνε την διαφορά σε δύο τέρματα (3-1).

Η Δόξα, με «επική» επιστροφή στο παιχνίδι και «εκπορθητή» τον Παπαδόπουλο, ο οποίος σημείωσε 3 γκολ, κατάφερε  στο 90’ να νικήσει 4-3 και να πάρει τους 3 βαθμούς! Ο Παπαδόπουλος σκοράριζε ανά 10λεπτο (70’, 80’, 90’)! Μάλιστα, είχε αποβληθεί από το 60’ και ο Κωφός, οπότε η Δόξα έπαιζε στο τελευταίο ημίωρο με 10 παίκτες!

Διαιτητές: Α. Γαλάνης, (Δουλγεράκης, Διαμάντι).

ΔΟΞΑ: Μερκούρης, Πετράκης, Τσεβδέρικοφ, Θεοχάρης, Σωτηριάδης, Τσιαμπάς, Νικολά (60’ Παπαθεοδώρου), Αμπεντινάι (40’ Κωφός), Βάρδας, Γαλάνης, Παπαδόπουλος.

ΑΡΗΣ: Μαρινάκης, Τσιαγκάνης (63’ λ.τρ. Σταυρόπουλος), Αντάρτης, Καβάσης, Ντεντόπουλος, Φώσκολος, Διγενής, Πολυχρονιάδης, Μανταλώζης, Παππάς, Χριστόπουλος (72’ Χρυσάνθης).