Κυριακή 1 Απριλίου 2012

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΠΑΛ. ΦΩΚΑΙΑΣ 1-5

Καταιγιστικός στο β’ ημίχρονο ο Πρωτέας, πίεσε τον γηπεδούχο Διόνυσο και πέτυχε 4 τέρματα, διαμορφώνοντας το 1-1 του ημιχρόνου σε περήφανη νίκη με 5-1. Η κακή άμυνα και η κούραση των παικτών του Διονύσου, έδωσαν το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να επικρατήσουν κατά κράτος.
Στο α’ ημίχρονο, που παίχθηκε το παιχνίδι κι από τις δύο πλευρές, προηγήθηκε ο Πρωτέας στο 7’ με τον Χοντζάλι και ισοφάρισε ο Διόνυσος στο 35’ με τον Καρατσίκο. Μετά ήλθε το γρήγορο γκολ (48’) του Μαραγκού για το 1-2 και στο 55’ το γκολ του Κοσμάτου για το 1-3. Το σκορ διευρύνθηκε στο 63’ με σκόρερ πάλι τον Κοσμάτο και στο 75’ με τον Δαβή. Οι ευκαιρίες και τα δοκάρια του Πρωτέα, μπορεί να ανέβαζαν τον δείκτη ακόμη και στα 8 τέρματα!

Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος, (Μπέκας, Β. Γαλάνης).

ΠΡΩΤΕΑΣ: Παπαϊωάννου, Κατσούλας, Γιασελάι, Κούλιμπης, Λάζαρης, Διαμάντης, Μακρυπίδης (80’ Χουσιάδης), Κοσμάτος, Μαραγκός, Χοντζάλι, Χασουράκης (70’ Δαβής).

ΔΙΟΝΥΣΟΣ: Λιάσκας, Γεροντάκης, Μίσσιος, Κολέτσας, Παξιμάδης, Κουτσογιάννης, Καρατσίκος, Μαρώλιας, Παλιούρας, Λάζος, Παλαιολόγος.