Τρίτη 24 Απριλίου 2012

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΓΕΡΑΚΑΣ 0-1

Μετά από αμφίρροπο παιχνίδι, ο Γέρακας, που κατά διαστήματα ήταν καλύτερος, νίκησε εκτός έδρας τον Παλληνιακό με 1-0. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Καραμανίδης στο 3’. Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες αλλά άλλοτε από επιπολαιότητα κι άλλοτε από καλή απόδοση των τερματοφυλάκων, δεν πέτυχαν άλλα τέρματα. Το ματς ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο, καθώς ο ρυθμός έπεσε στο β’ 45λεπτο.

Διαιτητές: Βικτωράτος, (Δ. Τζαφόλιας, Πολυχρονιάδης).

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Χριστοφιλέας, Αλβανός, Ρακιντζόπουλος, Καρακάσης, Κουτσούκος, Μπούρας, Κοβάνης, Σκεντούλη (63’ Κοκκινάκης), Αναγνωστόπουλος, Ζώκος, Ρουφαγάλας.

ΓΕΡΑΚΑΣ: Γαβαλάς, Καρλατήρας, Δημητριάδης, Α. Καλούδης, Παπακωνσταντίνου, Μαργέτης (70’ Λυμπερόπουλος), Μπερέτης, Χρυσανθόπουλος, Παππάς, Καραμανίδης (90’ Δριλάκης), Ντεντέους (53’ Πελέκης).