Τρίτη 3 Απριλίου 2012

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 0-0

Η Βουλιαγμένη παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στην πρωτοπόρο Δόξα Αγ. Άννας, μετά από πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι κράτησαν την υπεροχή και είχαν καλές ευκαιρίες να σκοράρουν. Η έμπειρη Δόξα όχι μόνο πήρε το αποτέλεσμα αλλά απώλεσε και πέναλτυ!

Η Βουλιαγμένη έχασε μοναδικές ευκαιρίες με τον Κωνσταντόπουλο στο α’ ημίχρονο και τους Μπαμπά, Σεφέρη στο β’ 45λεπτο.
Η Δόξα κέρδισε στο 35’ αυστηρό πέναλτυ, στο οποίο υπέπεσε ο Συννεφιάς. Το κτύπημα του Ν. Παπαδόπουλου απέκρουσε ο Βασιλόπουλος. Ακόμη, στο 85’ ο Κυριαζόπουλος έσωσε την εστία του με απόκρουση επί της γραμμής, σε σουτ του Κιαχόπουλου.

Διαιτητές: Αριστ. Γαλάνης, (Μαυρουδής, Μπουξμπάουμ).

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Βασιλόπουλος, Καραμέτος, Κυριαζόπουλος, Ρακιπάι, Συννεφιάς (82’ Σεφέρη), Τσίρλης, Παπανικολάου (63’ Τσάλε), Μπαμπά, Μπαλής, Κόρδας, Κωνσταντόπουλος (81’ Προβίδας).

ΔΟΞΑ: Σκέντη, Μαργούτας, Μιχαηλίδης, Φέκος, Λυραντζής, Κωστίδης, Μαρμαράς, Ν. Παπαδόπουλος, Κιαχόπουλος, Κυριακίδης (60’ Στέφος), Σονίδης (56’ Γκίνη).