Παρασκευή 18 Απριλίου 2014

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΜΑΡΚΟ 0–1

Φάση από τον αγώνα του α' γύρου

Ο Παλληνιακός είχε δοκάρι, χαμένο πέναλτυ και καλές ευκαιρίες αλλά η Μαρκό με τις αντεπιθέσεις της πέτυχε γκολ στο 78’ και πήρε τη νίκη!
Οι γηπεδούχοι άρχισαν δυνατά και στο 15’ κέρδισαν πέναλτυ. Το εκτέλεσε ο Γεωργιάδης αλλά έστειλε την μπάλλα δοκάρι και άουτ. Πάντως, συνέχισαν να έχουν πρωτοβουλία στις κινήσεις και καλύτερη κυκλοφορία μπάλλας.
Στο β’ ημίχρονο το παιχνίδι ισορρόπησε από πλευράς Μαρκό. Ο Παλληνιακός έβγαινε μπροστά ψάχνοντας το γκολ, κι άφηνε πίσω κενά. Στο 75’ ο Μπερέτης έβγαλε σέντρα, ο Δημ. Μπούρας πετάχθηκε στην πορεία της μπάλας αλλά δεν κατάφερε να την στείλει στα δίχτυα.
Τρία λεπτά αργότερα (78’) ήλθε το γκολ νίκης της Μαρκό. Μετά από λάθος της άμυνας, οι παίκτες των φιλοξενούμενων έφυγαν στην κόντρα 2 προς 1 και ο Λάππας παρά την προσπάθεια του Κούνα, σημείωσε το 0-1.
Στην τελευταία αντίδραση των γηπεδούχων (89’), σουτ του Γεωργιάδη «σταμάτησε» στο δοκάρι…
Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος – Παπαδιώτης, Μακρής.
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Λευτάκης, Αλβανός, Κούσης, Ελ Γκαμάλ, Καλούδης, Δαραμούσκας, Πανακούλιας, Καββαδίας, Μπερέτης, Κούνας, Γεωργιάδης. Αλλαγές: Αλβανός (70’), Δ. Μπούρας (70’).