Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2018

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ 2-0

Πρώτη και αήττητη η Δόξα Άνοιξης μετά τη νίκη της επί του επικίνδυνου Καπανδριτίου, στο γήπεδο Σταμάτας. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο αλλά οι γηπεδούχοι της Δόξας -χωρίς αξιόλογη απόδοση- κατάφεραν να διατηρήσουν ελαφρά υπεροχή και είχαν δοκάρι πριν ανοίξουν το σκορ στο 22’ με τον Σπανδανόπουλο (1-0). Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ουσιαστικά μόνο από «στημένες φάσεις» που εξουδετερώθηκαν. Στο β’ ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και πολύ. Όμως, η ομάδα του Καπανδριτίου παρότι έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σελίστα στο 55’, δεν έπαψε να προσπαθεί για την ισοφάριση. Στις καθυστερήσεις (94’), κι ενώ είχε «ανοίξει» το παιχνίδι στην προσπάθεια του Καπανδριτίου να ισοφαρίσει, ο Τσιμπόκας με ωραία ενέργεια και σουτ εκτός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Διαιτητές: Κώτσαινας – Δ. Βαβουράκης, Καστρινάκης.