Σάββατο 11 Μαΐου 2019

Ο ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΣΤΗΝ Α’ – ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΣΤΗΝ Β’

Ο Σαρωνικός Αναβύσσου επέστρεψε στην Α’ κατηγορία ενώ οι Νικητές Μεσογείων κέρδισαν την άνοδό τους στην Β’ κατηγορία, ύστερα από τα σημερινά (Σαββατιάτικα) παιχνίδια κατάταξης.
Στην Βάρη, ο Σαρωνικός προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο (αφού απώλεσε και πέναλτυ) και με 3 ακόμη τέρματα στο β’ μέρος, κατενίκησε το Κρυονέρι με 4-0 και πήρε το 3ο εισιτήριο από την Β’ στην Α’ κατηγορία.
Στην Βούλα, οι Νικητές κατάφεραν να προβιβασθούν εις βάρος του Αετού Πικερμίου στην Β’ κατηγορία με νίκη 4-3 στην παράταση, με ανατροπή! Το ημίχρονο ήταν ισόπαλο 1-1 και ο κανονικός αγώνας έληξε 3-3 αφού οι Νικητές ισοφάρισαν στο 95’ το γκολ που πέτυχε ο Αετός στο 88’. Στο τελευταίο λεπτό του α’ημιχρόνου της παράτασης, οι Νικητές σημείωσαν το 4-3 που έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της συνάντησης.