Τετάρτη, 23 Απριλίου 2014

ΠΟΙΝΗ ΣΤΟΝ ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗ




Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΑΝΑ στη συνεδρίαση της Τρίτης 22/4/14 απήλλαξε το σωματείο Α.Ο. Διονύσου και τιμώρησε τον προπονητή της ομάδας Βαγγέλη Κουτσογιάννη με ποινή αποκλεισμού μιας αγωνιστικής εκτός αγωνιστικών χώρων (ως υπότροπο) και πρόστιμο 10 ευρώ.

Τρίτη, 22 Απριλίου 2014

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΧΑΧΟΛΑΚΗ - ΒΙΤΟΥΛΑ



Με ανακοίνωση του Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας έγινε γνωστό ότι ο πρόεδρος Γιώργος Χαχολάκης και το μέλος του Δ.Σ. Ανδρέας Βιτούλας, υπέβαλαν τις παραιτήσεις τους από τις θέσεις που κατείχαν στο Δ.Σ. για λόγους καθαρά δεοντολογικούς, λόγω της καθόδου των στις δημοτικές εκλογές.
Τα μέλη του Δ.Σ. έκαναν δεκτές τις παραιτήσεις, τους ευχαρίστησαν για την έως τώρα τεράστια προσφορά τους, κι ευχήθηκαν ολόψυχα καλή επιτυχία στις εκλογές, διαβεβαιώνοντάς τους ότι τους περιμένει πάλι πίσω, το συντομότερο δυνατόν. Νέος πρόεδρος του συλλόγου ανέλαβε ο κ. Βασίλης Κικής.

Σάββατο, 19 Απριλίου 2014

ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ



Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΑΝΑ στη συνεδρίαση της Μ. Τρίτης 15/4/14 πήρε τις ακόλουθες αποφάσεις:
ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:
Ε. ΚΟΛΩΤΑΣ (ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ) 1 αγωνιστική και 10 ευρώ πρόστιμο.
ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ  Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:
Π. ΧΕΙΜΩΝΙΔΗΣ (ΑΣΤΕΡΑ ΜΕΝΙΔΙΟΥ) 5 αγωνιστικές και 50 ευρώ πρόστιμο.
ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ:
Γ. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΝΙΚΗΣ ΔΡΟΣΙΑΣ) 3 αγωνιστικές.
ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΕΩΝ:
Ι. ΤΑΤΑΚΗΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΛΑΥΡΙΟΥ) 4 αγωνιστικές.
ΝΤ. ΣΥΝΑΝΙ (ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ) 3 αγωνιστικές.

ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΛΟΓΙΑ:
Κλήθηκε σε απολογία την Τρίτη 22/4/2014, ώρα 17.00, το σωματείο Α.Ο. Διόνυσος και ο προπονητής του Ευαγγ. Κουτσογιάννης για τον αγώνα της 13/4/2014 με τη Νίκη Δροσιάς.

ΠΟΙΝΕΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ:
- Στο σωματείο Γ.Σ. ΜΑΡΚΟ επεβλήθη πρόστιμο 50 ευρώ.
- Στο σωματείο ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ επεβλήθη πρόστιμο 100 ευρώ (υπότροπο).
- Στο σωματείο ΑΕ ΓΕΡΑΚΑ επεβλήθη πρόστιμο 50 ευρώ.
- Στο σωματείο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ (δεν κατήλθε να αγωνισθεί) επεβλήθη πρόστιμο 100 ευρώ και του αφαιρέθηκαν 2 βαθμοί από την τρέχουσα βαθμολογία και 2 βαθμοί από το επόμενο πρωτάθλημα.
- Το σωματείο ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΥΛΩΝΟΣ και ο προπονητής του Μ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ απηλλάγησαν για αγώνα παμπαίδων.

ΟΡΙΣΘΗΚΑΝ ΤΑ ΜΠΑΡΑΖ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ



Στο γήπεδο Παιανίας, την ερχόμενη Τετάρτη 23/4 (ώρα 16.30’), ορίσθηκε να διεξαχθεί ο αγώνας κατάταξης Καπανδριτίου – Βουλιαγμένης, για την κατάληψη της 8ης θέσης στον β’ όμιλο της Β’ κατηγορίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας, υπάρχει παράταση και πέναλτυ, αφού η συνάντηση είναι νοκ-άουτ.
Επίσης, το Σαββατοκύριακο 26-27/4, ορίσθηκε η διεξαγωγή των πρώτων αγώνων για την δημιουργία τελικής κατάταξης στην Β’ κατηγορία, μεταξύ των ομάδων που κατέλαβαν τις ίδιες θέσεις στους δύο ομίλους. Το μεθεπόμενο Σαββατοκύριακο 3-4/5 θα γίνουν οι επαναληπτικές συναντήσεις.
Σημαντική είναι η αναμέτρηση Παθιακάκη – Αχιλλέα, από την οποία μπορεί να προκύψει μία ακόμη ομάδα που θα προβιβασθεί στην Α’ κατηγορία (εξαρτάται αν προβιβασθεί ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου στην Γ’ εθνική).
* Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Τετάρτη 23/4:
Γήπ. Παιανίας, 16.30’: Καπανδρίτι – Βουλιαγμένη
Σάββατο 26/4:
Γήπ. Σπάτων, 17.00: Άρτεμις – Αήττητος Σπάτων
Γήπ. Καλυβίων, 17.00: Καλύβια – Νίκη Δροσιάς
Γήπ. Διονύσου, 17.00: Διόνυσος – Αφιδναϊκός
Κυριακή 27/4:
Γήπ. Κρυονερίου, 17.00: Κρυονέρι – Κουβαράς
Γήπ. Κ. Αχαρνών, 17.00: Αχιλλέας – Παθιακάκης
Γήπ. Αναβύσσου, 17.00: Σαρωνικός – Ωρωπός
Γήπ. Γραμματικού, 17.00: Ραμνούς – Άνοιξη
Γήπ. Ανθούσας, 17.00: Νικητές (Άμυνα Ανθούσας) – ηττημένος Καπανδριτίου/Βουλιαγμένης
Γήπ. Καπανδριτίου/Βουλιαγμένης, 17.00: νικητής Καπανδριτίου/Βουλιαγμένης – Παμπαιανικός
Γήπ. Συκαμίνου, 17.00: Συκάμινο – Αυλώνς
Γήπ. Γέρακα, 17.00: Γέρακας – Μαύρος Αετός
Γήπ. Παιανίας, 17. 00: Προφήτης Ηλίας – Φοίβος Βλαρης

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΣΤΑΜΑΤΑ 0–0


Τα Γλυκά Νερά είχαν αρκετές ευκαιρίες (και στα δύο ημίχρονα) να ανοίξουν το σκορ, αλλά μάλλον ανέδειξαν το ταλέντο του τερματοφύλακα Μαμάη, που πραγματοποίησε σωτήριες αποκροὐσεις. 
Η Σταμάτα κέρδισε πέναλτυ στο 60’ στο οποίο υπέπεσε ο Αναστασἀκης, εκτέλεσε ο Πλεμμένος, κι απέκρουσε εντυπωσιακά ο έμπειρος Τσούκας!
Διαιτητές: Λιάππης – Κάλλης, Αλεξοπούλου.
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Τσούκας, Μαστορόπουλος, Χρ. Αντωνόπουλος (75’ Παπάζογλου), Λάβδας, Γιαννούλης, Γάσπαρης, Νάνος, Μουτζακάς (70' Σκρέκης), Κουτρουμάνος, Καραμανίδης, Λουκής (46’ Αναστασάκης).

Παρασκευή, 18 Απριλίου 2014

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ – Β' ΦΑΣΗ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ



ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ – Β' ΦΑΣΗ
8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Θησέας – Ολυμπιακός Α.Σ. 1-2
Παμπαιανικός – Νικητές 0-2
Παλληνιακός – Κεραυνός 8-1
Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός Α.Σ.   16-10   17
2. Παλληνιακός         19-13   16
3. Θησέας Ν.Μ.        22-12   11
4. Νικητές               18-14   11
5. Παμπαιανικός       10-17   6
6. Κεραυνός            09-28   4

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Απόλλων Αναβ. – Αστέρας Μεν. 3-3
Θύελλα – Νίκη Δροσιάς 5-1
Κωστέας Γείτονας – Κρυονέρι 1-0
Βαθμολογία:
1. Θύελλα               26-09   19
2. Αστέρας Μεν.      24-10   15
3. Απόλλων Αναβ.    24-28   12
4. Κωστέας             14-16   10
5. Νίκη Δρ.              11-24   5
6. Κρυονέρι             16-28   4

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Design Blog, Make Online Money