Σάββατο, 19 Απριλίου 2014

ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ



Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΑΝΑ στη συνεδρίαση της Μ. Τρίτης 15/4/14 πήρε τις ακόλουθες αποφάσεις:
ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:
Ε. ΚΟΛΩΤΑΣ (ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ) 1 αγωνιστική και 10 ευρώ πρόστιμο.
ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ  Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:
Π. ΧΕΙΜΩΝΙΔΗΣ (ΑΣΤΕΡΑ ΜΕΝΙΔΙΟΥ) 5 αγωνιστικές και 50 ευρώ πρόστιμο.
ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ:
Γ. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΝΙΚΗΣ ΔΡΟΣΙΑΣ) 3 αγωνιστικές.
ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΕΩΝ:
Ι. ΤΑΤΑΚΗΣ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΛΑΥΡΙΟΥ) 4 αγωνιστικές.
ΝΤ. ΣΥΝΑΝΙ (ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ) 3 αγωνιστικές.

ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΠΟΛΟΓΙΑ:
Κλήθηκε σε απολογία την Τρίτη 22/4/2014, ώρα 17.00, το σωματείο Α.Ο. Διόνυσος και ο προπονητής του Ευαγγ. Κουτσογιάννης για τον αγώνα της 13/4/2014 με τη Νίκη Δροσιάς.

ΠΟΙΝΕΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ:
- Στο σωματείο Γ.Σ. ΜΑΡΚΟ επεβλήθη πρόστιμο 50 ευρώ.
- Στο σωματείο ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ επεβλήθη πρόστιμο 100 ευρώ (υπότροπο).
- Στο σωματείο ΑΕ ΓΕΡΑΚΑ επεβλήθη πρόστιμο 50 ευρώ.
- Στο σωματείο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ (δεν κατήλθε να αγωνισθεί) επεβλήθη πρόστιμο 100 ευρώ και του αφαιρέθηκαν 2 βαθμοί από την τρέχουσα βαθμολογία και 2 βαθμοί από το επόμενο πρωτάθλημα.
- Το σωματείο ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΥΛΩΝΟΣ και ο προπονητής του Μ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ απηλλάγησαν για αγώνα παμπαίδων.

ΟΡΙΣΘΗΚΑΝ ΤΑ ΜΠΑΡΑΖ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ



Στο γήπεδο Παιανίας, την ερχόμενη Τετάρτη 23/4 (ώρα 16.30’), ορίσθηκε να διεξαχθεί ο αγώνας κατάταξης Καπανδριτίου – Βουλιαγμένης, για την κατάληψη της 8ης θέσης στον β’ όμιλο της Β’ κατηγορίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας, υπάρχει παράταση και πέναλτυ, αφού η συνάντηση είναι νοκ-άουτ.
Επίσης, το Σαββατοκύριακο 26-27/4, ορίσθηκε η διεξαγωγή των πρώτων αγώνων για την δημιουργία τελικής κατάταξης στην Β’ κατηγορία, μεταξύ των ομάδων που κατέλαβαν τις ίδιες θέσεις στους δύο ομίλους. Το μεθεπόμενο Σαββατοκύριακο 3-4/5 θα γίνουν οι επαναληπτικές συναντήσεις.
Σημαντική είναι η αναμέτρηση Παθιακάκη – Αχιλλέα, από την οποία μπορεί να προκύψει μία ακόμη ομάδα που θα προβιβασθεί στην Α’ κατηγορία (εξαρτάται αν προβιβασθεί ο Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου στην Γ’ εθνική).
* Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Τετάρτη 23/4:
Γήπ. Παιανίας, 16.30’: Καπανδρίτι – Βουλιαγμένη
Σάββατο 26/4:
Γήπ. Σπάτων, 17.00: Άρτεμις – Αήττητος Σπάτων
Γήπ. Καλυβίων, 17.00: Καλύβια – Νίκη Δροσιάς
Γήπ. Διονύσου, 17.00: Διόνυσος – Αφιδναϊκός
Κυριακή 27/4:
Γήπ. Κρυονερίου, 17.00: Κρυονέρι – Κουβαράς
Γήπ. Κ. Αχαρνών, 17.00: Αχιλλέας – Παθιακάκης
Γήπ. Αναβύσσου, 17.00: Σαρωνικός – Ωρωπός
Γήπ. Γραμματικού, 17.00: Ραμνούς – Άνοιξη
Γήπ. Ανθούσας, 17.00: Νικητές (Άμυνα Ανθούσας) – ηττημένος Καπανδριτίου/Βουλιαγμένης
Γήπ. Καπανδριτίου/Βουλιαγμένης, 17.00: νικητής Καπανδριτίου/Βουλιαγμένης – Παμπαιανικός
Γήπ. Συκαμίνου, 17.00: Συκάμινο – Αυλώνς
Γήπ. Γέρακα, 17.00: Γέρακας – Μαύρος Αετός
Γήπ. Παιανίας, 17. 00: Προφήτης Ηλίας – Φοίβος Βλαρης

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΣΤΑΜΑΤΑ 0–0


Τα Γλυκά Νερά είχαν αρκετές ευκαιρίες (και στα δύο ημίχρονα) να ανοίξουν το σκορ, αλλά μάλλον ανέδειξαν το ταλέντο του τερματοφύλακα Μαμάη, που πραγματοποίησε σωτήριες αποκροὐσεις. 
Η Σταμάτα κέρδισε πέναλτυ στο 60’ στο οποίο υπέπεσε ο Αναστασἀκης, εκτέλεσε ο Πλεμμένος, κι απέκρουσε εντυπωσιακά ο έμπειρος Τσούκας!
Διαιτητές: Λιάππης – Κάλλης, Αλεξοπούλου.
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ: Τσούκας, Μαστορόπουλος, Χρ. Αντωνόπουλος (75’ Παπάζογλου), Λάβδας, Γιαννούλης, Γάσπαρης, Νάνος, Μουτζακάς (70' Σκρέκης), Κουτρουμάνος, Καραμανίδης, Λουκής (46’ Αναστασάκης).

Παρασκευή, 18 Απριλίου 2014

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ – Β' ΦΑΣΗ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ



ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ – Β' ΦΑΣΗ
8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Θησέας – Ολυμπιακός Α.Σ. 1-2
Παμπαιανικός – Νικητές 0-2
Παλληνιακός – Κεραυνός 8-1
Βαθμολογία:
1. Ολυμπιακός Α.Σ.   16-10   17
2. Παλληνιακός         19-13   16
3. Θησέας Ν.Μ.        22-12   11
4. Νικητές               18-14   11
5. Παμπαιανικός       10-17   6
6. Κεραυνός            09-28   4

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Απόλλων Αναβ. – Αστέρας Μεν. 3-3
Θύελλα – Νίκη Δροσιάς 5-1
Κωστέας Γείτονας – Κρυονέρι 1-0
Βαθμολογία:
1. Θύελλα               26-09   19
2. Αστέρας Μεν.      24-10   15
3. Απόλλων Αναβ.    24-28   12
4. Κωστέας             14-16   10
5. Νίκη Δρ.              11-24   5
6. Κρυονέρι             16-28   4

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΦΑΣΗ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

ΩΡΩΠΟΣ - ΘΥΕΛΛΑ 3-0


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΦΑΣΗ
9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
Νικητές – Αστέρας Αυλ. 4-3
Κεραυνός – Αχαρναϊκός 0-6
Γλυκά Νερά – Συκάμινο 2-0
Βαθμολογία:
1. Αχαρναϊκός      34-07   23
2. Νικητές            24-07   23
3. Γλυκά Νερά     21-16   14
4. Αστέρας Αυλ.  23-23   12
5. Κεραυνός        13-31   3
6. Συκάμινο         09-40   2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
Κωστέας Γείτονας – Παθιακάκης 2-2
Προφήτης Ηλίας – Αστέρας Βάρης 2-1
Ωρωπός – Θύελλα 3-0
Βαθμολογία:
1. Κωστέας             20-05   23
2. Προφ. Ηλίας       19-10   20
3. Παθιακάκης        26-18   14
4. Θύελλα               14-23   12
5. Ωρωπός             11-15   9
6. Κ. Αστήρ            08-26   

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Design Blog, Make Online Money