Παρασκευή 19 Αυγούστου 2016

ΦΙΛΙΚΟ: Α.Ο. ΙΛΙΟΥ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 2–2

Στην πρώτη συνάντηση προετοιμασίας που πραγματοποίησε την Πέμπτη 18/8, ο Νικολακάκης έφερε ισοπαλία 2-2 με τον Α.Ο. Ιλίου, ομάδα Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑ. Ο αγώνας διεξήχθη στο γήπεδο Άνω Λιοσίων και είχε ενδιαφέρον τόσο για την εξέλιξη του σκορ όσο και για τις πρώτες εντυπώσεις από την απόδοση των ομάδων.
Οι αντίπαλοι δεν έδειξαν σπουδαία στοιχεία ποιοτικού ποδοσφαίρου αφού χρησιμοποιήθηκαν τουλάχιστον 40 παίκτες συνολικά κι από τις δύο πλευρές!
Ο Νικολακάκης προηγήθηκε στο σκορ 0-1 αλλά οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτυ (υπέπεσε ο τερματοφύλακας Κολλιάκης) με το οποίο ισοφάρισαν 1-1. Πριν λήξει το ημίχρονο το Ίλιον πήρε προβάδισμα 2-1. Στο β’ ημίχρονο, με αλλαγμένες τις 11άδες, ο Νικολακάκης ισοφάρισε 2-2.
Είναι νωρίς ακόμη για να βγάλει κανείς συμπεράσματα, αλλά ο Νικολακάκης αναμένεται να παρουσιάσει ένα δυνατό σύνολο, που θα διεκδικήσει ακόμη και τον τίτλο!