Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

ΑΝΟΙΞΗ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 2–1

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την Άνοιξη, που επεβλήθη γηπεδούχος της ισχυρής Βουλιαγμένης 2-1.
Η Βουλιαγμένη ήταν καλύτερη στο πρώτο 20λεπτο αλλά από τα μέσα του α' μέρους η Άνοιξη βελτιώθηκε κι απείλησε τουλάχιστον σε 4 περιπτώσεις την εστία του Τσουνάκη.
Όλα έγιναν στο β’ ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι έγιναν πιο απειλητικοί. Η υπεροχή της Άνοιξης απέφερε καρπούς στο 70'. Ο Τσιούμας με σουτ νίκησε τον Τσουνάκη για το 1-0.
Στο 83’ ο Λαγαστής (με την είσοδό του βοήθησε αρκετά την ομάδα του) πέτυχε το 2-0.
Οι φιλοξενούμενοι στην εκπνοή κατάφεραν να μειώσουν με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Πουλόπουλου (2-1). Το πέναλτυ αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι.
Διαιτητές: Λάμπρου - Ν. Κορωνιάς, Γκόντα.
ΑΝΟΙΞΗ (Τσιριμώκος): Μουλάς, Ζώτος, Γιομπάδαλης, Κυριάκης, Τσιούμας (87' Δαρζέντας), Ι. Αθανασόπουλος, Μπουσδέκης (70' Καντιδάκης), Θεοδώρου, Λιγωμένος, Ε. Αθανασόπουλος, Ραΐσης (69' Λαγαστής).
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Καπίρης): Τσουνάκης, Παπαβασιλείου (79' Παφίτης), Κουγιουμτζιάν, Αντάρτης, Αντωνόπουλος, Καρδαμίτσης, Μαρίου, Σταυρόπουλος, Πουλάι, Κυπραίος (65' Μανταλώζης), Πουλόπουλος.