Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

ΔΟΞΑ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΓΕΡΑΚΑΣ 4-3

Η ομάδα της Δόξας Ποντίων Αχαρνών

Ντέρμπυ με εναλλαγές στο σκορ! Προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 3’ με πέναλτυ του Αποστολίδη (0-1). Ισοφάρισαν στο 11’ οι γηπεδούχοι με τον Βαρυθυμιάδη αλλά ο Αποστολίδης στο 26’ έδωσε πάλι προβάδισμα στον Γέρακα με 1-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο β’ μέρος, η Δόξα Ποντίων με δύο γκολ του Σίμου Σονίδη στο 67’ και το 75’ έκανε την ανατροπή (3-2). Όμως και πάλι ο Αποστολίδης στο 81’ ισοφάρισε 3-3.
Ο Γέρακας είχε εντυπωσιακές ευκαιρίες να σημειώσει και τέταρτο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο αλλά στις καθυστερήσεις (92’) οι γηπεδούχοι με τον έμπειρο Μαβίδη κατάφεραν να πετύχουν το νικητήριο τέρμα τους και να διαμορφώσουν το τελικό 4-3!
Διαιτητές: Μπαλής – Καστρινάκης, Κουλοχέρης.
ΔΟΞΑ Π.: Σαββίδης, Αναστ. Σονίδης (46’ Τσάτσας), Σιρινίδης, Ρούντος, Μισαηλίδης (78’ Μαρτζέλος), Σπυρίδης, Χριστιανίδης (21’ Τέγος), Τσελενκίδης, Βαρυθυμιάδης, Μαβίδης, Συμ. Σονίδης.
ΓΕΡΑΚΑΣ: Βιταλιώτης, Τσιροζίδης, Ανδριώτης, Νικολάου, Καραγεώργος (38’ Καραμολέγκος), Γιάν. Βλαχιώτης, Σεχιτάι, Βλασσόπουλος, Σκανδάλης, Αποστολίδης, Βεντούρης.