Τρίτη 31 Μαρτίου 2015

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 3–0

Ο Άρης Βούλας πέτυχε τρία γκολ σε 12’ λεπτά και καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Ο Παθιακάκης δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και δεν είχε ευκαιρίες (μόνο ένα σουτ του Ντρένοβα στο β’ ημίχρονο που απέκρουσε ο Ούσιος). Δεν υπήρξαν άλλες σπουδαίες συγκινήσεις…
Στο 32’ ο Μινάι με σουτ από πολύ πλάγια θέση στο πίσω «Γ» της εστίας του νεαρού Θωμαδάκη, άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 38’ ο Σιδερόπουλος με κεφαλιά μετά από κτύπημα κόρνερ του Τριανταφυλλίδη, σημείωσε το 2-0. Και στο 44’ ο Παπαγεωργίου με σουτ μέσα από την περιοχή, ολοκλήρωσε την «επαγγελματική» νίκη των γηπεδούχων.
Διαιτητές: Δραγάτης – Κάλλης, Βλαχόπουλος.
ΑΡΗΣ Β.: Ούσιος, Σιδερόπουλος (70’ Τσιαγκάνης), Κωστόπουλος, Μπολοβίνος, Διακρούσης, Φώσκολος, Τριανταφυλλίδης, Κριλής (60’ Διγενής), Παπαγεωργίου, Μινάι (85’ Σπυρόπουλος), Παπαδημητρόπουλος.
ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ: Θωμαδάκης, Μπάσολι (61’ Αντεριώτης), Ρακιτζόπουλος, Τζάος (64’ Γιόβας), Τσίγκος, Κουλούρης (50’ Αγγελίνας), Βουρτσάνης, Μ. Τασιούδης, Σωτηρόπουλος, Ντρένοβα, Πετράκης.