Τρίτη 16 Δεκεμβρίου 2014

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 2–2

Περίεργο στην εξέλιξή του παιχνίδι! Ο Παθιακάκης προηγήθηκε χαλαρά 2-0 στο ημίχρονο και στο β’ 45λεπτο ο Αχιλλέας κατάφερε να ισοφαρίσει (2-2)!
Το 1-0 σημείωσε ο Μέρο στο 30’ και το 2-0 ο Μυλωνάς στο 42’. Ο Παπαχρήστου πέτυχε το 2-1 στο 63’ και ο Καραγιαννίδης στις καθυστερήσεις (91’) στέρησε την νίκη σους γηπεδούχους, ισοφαρίζοντας 2-2. Στο τελευταίο 10λεπτο ο Παθιακάκης αγωνίσθηκε με 10 λόγω τραυματισμού παίκτη του. Παρ’ όλες τις αδυναμίες τους, οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία με τον Πετράκη να σκοράρουν στο 85’. Μέτρια ήταν εμφάνιση του Αχιλλέα.
Διαιτητές: Αρ. Γαλάνης – Δ. Τζαφόλιας, Β. Τζαφόλιας.
ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ: Σπανός, Αντεριώτης, Τσάλας, Τζάος, Κ. Τασιούδης, Μ. Τασιούδης, Αγγελίνας (68’ Πετράκης), Βουρτσάνης 30’ Ρόμπολας), Μέρο, Γιώτης (77’ Ντρένοβα), Μυλωνάς.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Χαριτίδης, Αβραμόπουλος, Μπούλιας, Θωμόπουλος, Καλογήρου, Καραγιαννίδης, Λυμπερόπουλος (25’ Μαραντίδης), Σταματόπουλος, Σάλαρι (25’ Γκολλόσι, 70’ λ.τρ. Μιχαλόπουλος), Τσάκαλος, Παπαχρήστου.