Σάββατο 27 Δεκεμβρίου 2014

ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1–2

Η ομάδα του Αετού Πικερμίου

Ο συνεχώς βελτιούμενος Αετός Πικερμίου, πέρασε με νίκη 2-1 από το Πολυδένδρι επί του τοπικού Μαύρου Αετού και σκαρφάλωσε στην 5η θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ανταποκριθούν στην επιθετική δύναμη των φιλοξενουμένων, που διαθέτουν το «ακτύπητο» δίδυμο Πικουλίδη – Ιωάννου!
Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο. Στο 25’ ο Ιωάννου πέτυχε το 0-1 και στο 43’ ο Τριανταφύλλου ισοφάρισε 1-1. Στην εκπνοή του ημιχρόνου (45’), ο Πικουλίδης με απευθείας κτύπημα φάουλ σημείωσε το 1-2, που δεν άλλαξε μέχρι τέλους του παιχνιδιού.
Διαιτητές: Καραθανάσης – Βιδάλης, Γκάλιος.
Μ. ΑΕΤΟΣ: Σαρκίρης, Βρέττο, Τοτόμης, Τσεβάς (65’ Μπουλέκος), Δημ. Βασιλάκος (46’ Σπ. Βασιλάκος), Θεοδωρής, Οικονόμου, Ματζίρι, Ηλίας, Τριανταφύλλου, Γεώργας (29’ Λόης).
ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ.: Χατζόπουλος, Αλέφαντος, Μποζίνης, Φρίγγης, Καλογραιαάκης, Κόρακας, Γιακουμέλος, Κονταρίνης, Τσέρμος (89’ Αθανασιάδης), Πικουλίδης (85’ Μήτσης), Ιωάννου (87’ Ζαφειρόπουλος).