Κυριακή 12 Οκτωβρίου 2014

ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ 1–0

Ο γηπεδούχος Αφιδναϊκός εμφανίσθηκε στο γήπεδο πιο αποφασιστικός και παίζοντας δυνατά, διατήρησε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο α’ ημίχρονο. Ευτύχησε μάλιστα να σημειώσει και ωραίο γκολ στο 16’ σε προσπάθεια του σκόρερ Καμηλάκη (1-0).
Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε δυνατά κι από τις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτυ στο 47’ (ανατροπή του Γάγγα από τον τερματοφύλακα Πετράκη).
Σταδιακά ο Διόνυσος βελτίωσε την απόδοσή του και στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα δημιούργησε τρεις καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Παρ’ ότι έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τάτση στο 84’, ο Αφιδναϊκός δεν πτοήθηκε και πήρε την σημαντική νίκη.
Διαιτητές: Απ. Παπαδὀπουλος – Ρούντος, Σπυρόπουλος.
ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ: Μορφονιός, Ζαχαρόπουλος, Καραμήτρος (46’ Κασφίκης), Π. Νικολάου, Κλισί, Ζουβερέλλης, Γάγγας, Τάτσης, Καμηλάκης (90' Βελτανιώτης), Ι. Νικολάου, Κόστα.
ΔΙΟΝΥΣΟΣ: Πετράκης, Τορλαχίδης, Κώνστας, Γκέσουρας, Ζαχαρόπουλος (46’ Κωνσταντόπουλος), Μαρώλιας, Σπανουδάκης, Καρατσίκος, Αλεξανδρόπουλος (56' Ζερμπίνης), Δρόσος, Σιδηρόπουλος (46’ Παξιμάδης).