Πέμπτη 16 Οκτωβρίου 2014

ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 0-0

Δεν βρήκαν στόχο οι επιθέσεις και οι τερματοφύλακες έκαναν σωστά την δουλειά τους όταν χρειάσθηκε, με αποτέλεσμα την ισοπαλία 0-0 στο ντέρμπυ των αντιπάλων από τον ίδιο δήμο. Ο Κεραυνός είχε 2-3 φάσεις στο α’ ημίχρονο, με καλύτερο παίκτη τον Μπουτσάι.
Η Λαυρεωτική δημιούργησε δύο καλές ευκαιρίες που έκοψε ο τερματοφύλακας Χαντζαράς και ζήτησε πέναλτυ σε ανατροπή εντός περιοχής του Παπακωνσταντίνου, στο 28’.
Στο τελευταίο 15λεπτο του αγώνα η Λαυρεωτιή ήταν φανερά καλύτερη και αίχε δύο δοκάρια με τον Ασλάνι στο 78’ και το 85’.
Διαιτητές: Ανδρ. Βλάχος – Τσαλίκογλου, Ντόστης.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Χαντζαράς, Χ. Ελευθερίου, Δ. Κατσίκης, Μεγαγιάννης (55’ λ.τρ. Πελεκάνος), Ι. Κετέογλου, Πρίφτης, Γ. Ρώμας (60’ Εφραιμίδης), Μπουτσάι, Σεΐτι, Μπρότσι, Κ. Λυμπερόπουλος.

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ: Λάμπρος, Παπακωνσταντίνου, Δρογγίτης (83’ Λάππας), Πώχος, Παντελιάς, Χάλαρης, Α. Γιαχάεβ, Τζώρας (55’ Ασλάνι), Μακρής, Τσιριγώτης, Κοντογιάννης.