Δευτέρα 7 Απριλίου 2014

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1–2

Ο Κεραυνός προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0. Σκόρερς οι Μεγαγιάννης (30’) και Σταμάτης (35’). Η Δόξα είχε δύο καλές ευκαιρίες (μία σε κάθε ημίχρονο, στο 20’ και στο 80’), αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα Παππά να πραγματοποιήσει ισάριθμες εξαιρετικές αποκρούσεις. Κατάφερε να μειώσει με κτύπημα πέναλτυ του Σάββα στο 78’ ενώ στο 83’ είχαμε προσωρινή διακοπή του αγώνα, επειδή οπαδοί της Δόξας πέταξαν ένα ποτήρι καφέ στον βοηθό διαιτητή!
Στο 87’ ο Φιλίππου ανέτρεψε τον Μπάτρη, παραχωρώντας πέναλτυ και βλέποντας την κόκκινη κάρτα (αποβολή) του διαιτητή. Το πέναλτυ εκτέλεσε ο Ευφραιμίδης και απέκρουσε ο τερματοφύλακας Βλάχος!
Διαιτητές: Αντ. Βλάχος – Κάλλης, Κυριακόπουλος.
ΔΟΞΑ: Βλάχος, Νιφόρος, Σούλης (48’ Μαργούτας), Δημάκης, Φιλίππου, Σπυρίδης (46’ Α. Κυριακίδης), Σάββας, Μαβίδης, Ζωγράφος (87' Σαχσανίδης), Γκίνι, Βλαντόιου.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Παππάς, Μαστροκώστας, Κατσίκης, Μεγαγιάννης, Παπασωτηρίου, Μπαξεβάνης (46’ Μπάτρης), Ν. Κυριακίδης, Γ. Ρώμας (49’ Βούσουλας), Ευφραιμίδης, Σταμάτης (67’ Δ. Ρώμας), Λιούμης.