ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ – Β’ ΦΑΣΗ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ

Α’ όμιλος:
ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 1-1
Σε ματς με πολλή δύναμη και δύο αποβολές (μια από κάθε πλευρά, με κίτρινες κάρτες) οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 10’ και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 1-1 στο 47’.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ 2-1
Μετά από αμφίρροπο αγώνα, ο Αχιλλέας νίκησε 2-1 με γκολ στο 90’ αφού το Κρυονέρι προηγήθηκε 0-1 στο 5’ και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 1-1 στο 20’.
ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 4-1
Ισορροπημένο παιχνίδι και «εικονική απάτη» το αποτέλεσμα! Το 1-0 στο 32’ και το 1-1 στο 40’ (ημίχρονο). Στο β’ μέρος οι γηπεδούχοι πέτυχαν 3 γκολ (65’, 78’, 88’) από τα οποία το πρώτο άρχισε με φάση από χέρι επιθετικού και τα άλλα δύο ήταν οφ-σάιντ!

ΝΙΚΗΤΕΣ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 2-1
Δύσκολη επικράτηση των Νικητών. Προηγήθηκαν 1-0 και ισοφάρισαν 1-1 οι φιλοξενούμενοι. Στάθηκε πολύ καλά η Νίκη αλλά το 2-1 έγινε με αυτογκόλ!
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 2-0
Ισοδύναμοι αντίπαλοι. Ο Παλληνιακός εκμεταλλεύθηκε την έδρα του.
ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 3-4
Φοβερό ματς. Το 1-0 στην πρώτη κάθοδο των γηπεδούχων. Το 1-1 στο 3’, το 1-2 στο 5’ και το 1-3 στο 10’! Στο 43’ έγινε το 2-3 (ημίχρονο). Πιο ήρεμο το β’ μέρος, με 2 μόνο τέρματα: Στο 70’ το 2-4 και στο 90’ το τελικό 3-4!