Τρίτη 16 Απριλίου 2013

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΩΡΩΠΟΣ 5–2

Η Δόξα επικράτησε εύκολα του Ωρωπού με 5-2 αφού προηγήθηκε 2-0 στο α’ ημίχρονο, με τέρματα που πέτυχαν ο Παπαδάς στο 16’ και ο Δάβαρης στο 25᾿. Στο β’ ημίχρονο το ματς έγινε πιο χαλαρό και οι αντίπαλοι σκοράρησαν 5 ακόμη φορές!
Ο Δάβαρης έκανε χατ-τρικ σημειώνοντας δύο γκολ στο 57’ και στο 63’, κι ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-0.
Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν (4-1) στο 66’ με τον Σωτηρόπουλο και ο Βαλσαμογιάννης στο 71’ έκανε το 5-1. Ο Σωτηρόπουλος στο 89’ έκλεισε το σκορ σε 5-2.
Η Δόξα σώθηκε από τον υποβιβασμό, με καλύτερο συντελεστή στην ισοβαθμία 5 ομάδων με 34 βαθμούς. Αντίθετα, ο Ωρωπός θα παίζει στη νέα σαιζόν στην Β’ κατηγορία…
Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος, Παπαδιώτης, Γιαλούρης.
ΔΟΞΑ: Μηνάς, Χάλαρης, Μαρινάκης (61’ Ξεφτεράκης), Καδίτης, Θεοχάρης, Μίνα, Τούντας, Σύρος (46’ Βαλσαμογιάννης), Δάβαρης (73’ Μπουτσάι), Αμπεντινάι, Παπαδάς.
ΩΡΩΠΟΣ: Νάστος, Γιακουμέλος (46’ Α. Κανατάς), Λέων (46' Μακρής), Παπαγεωργίου, Βούσουλας, Στεφανής, Κρομμύδας, Β. Κανατάς, Σωτηρόπουλος, Μπραχιμάι.