Τρίτη 9 Απριλίου 2013

ΣΥΚΑΜΙΝΟ – ΑΜΥΝΑ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 0-2

Μετά από δυνατό παιχνίδι, η Άμυνα επεβλήθη του γηπεδούχου Συκαμίνου με 2-0.
Το 0-1 πέτυχε στο 42’ με εναέριο σουτ πλασέ ο Τζίγκος, μετά από κτύπημα κόρνερ και ο έμπειρος Ξαγοράρης στο 50’ σημείωσε το 0-2 «σφραγίζοντας» τη νίκη των φιλοξενουμένων.

Στο 13’ λεπτό υπήρξε πρόσκαιρη διακοπή του αγώνα λόγω χαλαζόπτωσης, αλλά καθώς σταμάτησε γρήγορα, ο διαιτητής συνέχισε κανονικά το παιχνίδι υπό καταρρακτώδη βροχή για δέκα λεπτά.
Είναι χαρακτηριστικό στοιχείο -για την ιστορία- ότι σε 4 συνολικά αγώνες που έχουν συναντηθεί τα τελευταία χρόνια η Άμυνα με το Συκάμινο, και στους 4 νικήτρια έχει αναδειχθεί η Άμυνα!
Μέτρια ήταν η διαιτησία των Β. Γαλάνη, Ψαρρού, Κυριαζόπουλου.
ΣΥΚΑΜΙΝΟ: Λεμπούσης, Μπάρο, Καραμιχάλης, Τσαγκαράκης, Σ. Μήτρου, Σουβατζής, Κατερίνης, Τούκας (46’ Γρηγοριάδης), Φιλλής, Τζιαχρήστας (63’ Γ. Μήτρου), Παπαγάλος (87’ Παπαπάνου).
ΑΜΥΝΑ: Αναστασιάδης, Πουλιόπουλος, Τσόκος, Ξαγοράρης (60’ Σταυρή), Παπαδημητρίου, Μπλέτα (75’ Δρόσος), Τζίγκος (65’ Σαββίνος), Καραμάνος, Καραβατάκης, Λεμονής, Χερμάρι.