Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 3-0

Καλύτερη σ’ όλο τον αγώνα η Δόξα Αγ. Άννας, νίκησε 3-0 τον σκληροτράχηλο Παλλαυρεωτικό, που αντιστάθηκε με επιτυχία όσο έπαιζε με 11 παίκτες (διότι στο 41’ απεβλήθη με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Βαρυθυμιάδης) και δέχθηκε δύο τέρματα στο τελευταίο 5λεπτο του αγώνα…
Το σκορ άνοιξε στο 56’ ο Νικολάου με κεφαλιά και αμέσως μετά (58’) ο Σάββας κέρδισε πέναλτυ, που εκτέλεσε ο Κράσι αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας Καραγιάννης.
Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν οι γηπεδούχοι, το 2-0 έγινε στο 86’ με πλασέ του Σιδηρόπουλου και το 3-0 στις καθυστερήσεις, με κοντινό πλασέ του Σάββα.
Η Δόξα φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου της και μάλιστα με 4 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο!
Καλή ήταν η διαιτησία των Αδαμόπουλου, Ανδρίτσου και Φαμέλη.
ΔΟΞΑ: Βλάχος, Κωστίδης, Γεωργόπουλος, Φέκος, Γιαλαμάς, Σιδηρόπουλος, Συμεωνίδης (46’ Σάββας), Παπαδόπουλος, Kράσι, Χαϊντούτης (83’ Μαρμαράς), Νικολἀου.
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Καραγιάννης, Σπυρόπουλος, Νικολαΐδης, Πλατανησιώτης (82’ Λαναράς), Πιτσικάλης, Παγκοζίδης, Βαρυθυμιάδης, Ντάνης (87’ Γκιόρκας), Ασλάνι, Βλαντής (89’ Περδικάκης), Κυριακίδης.