Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2012

ΑΜΥΝΑ ΑΝΘΟΥΣΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 2-3

Επτάψυχος ο Εθνικός Ν. Μάκρης, κατάφερε να πάρει το «διπλό» στην Ανθούσα (3-2) από την καλύτερή του Άμυνα, η οποία αν και προηγήθηκε δύο φορές 1-0 και 2-1 στο τέλος δεν πήρε ούτε ένα βαθμό!
Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 2’ λεπτό με τον Καραβατάκη.
Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 30’ με τον Μαγγίνα, ισοφάρισαν 1-1.
Πέντε λεπτά αργότερα (35’) ο Λεμονής έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Εθνικού (2-1)!
Όμως, η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ, καθώς λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο (42’), ο Στεφανίδης έφερε και πάλι το ματς στα ίσια (2-2).
Το β’ ημίχρονο εξελίχθηκε με πολλές χαμένες ευκαιρίες κι από τις δύο ομάδες.
Στις καθυστερήσεις του ματς (90+) ο Ζιάγκος πέτυχε το 2-3 και ο Εθνικός έφυγε νικητής από μια δύσκολη έδρα, συνεχίζοντας την πορεία του προς την κορυφή της βαθμολογίας.
Διαιτητές: Σπίθας, Φαμέλης – Γουρνιάς.