Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2012

ΜΑΡΚΟ – ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ 2-0

Πολύτιμη βαθμολογικά νίκη της Μαρκό, που επιτεύχθηκε στο β’ ημίχρονο αφού στο πρώτο 45λεπτο ο Αήττητος ήταν μάλλον καλύτερος κι έχασε 1-2 πολύ καλές ευκαιρίες να προηγηθεί. Τα δύο τέρματα σημείωσε ο Αγγελάκος (57’ και 74’). Ο Αήττητος έπαιξε από το 66’ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπαρμπαρούση με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Βάσει αποδόσεως, ο Αήττητος αδικείται από το σκορ αλλά όταν δεν σκοράρεις, τελικά δέχεσαι γκολ! Η Μαρκό είχε τα ατού της σε αρκετά καλή ημέρα και νίκησε όταν οι αντίπαλοί της είχαν αρχίσει να πιστεύουν ότι κάτι θα έπαιρναν απ’ αυτό το ματς!
Διαιτητές: Καπόγλης, Μακρής και Μόσχος.
ΜΑΡΚΟ: Γερογιάννης, Φιωτάκης (46' Τσώνης), Σιδέρης, Καβάσης, Κοντζιάς, Ρίζος, Κωστής (80' Μπάστας), Φουστέρης, Αγγελάκος, Δημογιάννης (88' Μπότης), Γκαβασιάδης.
ΑΗΤΤΗΤΟΣ: Χατζηφόρος, Μαγκουσοχατζάκης, Τσαμουρτζής, Μπαρμπαρούσης, Καλούδης, Μαγκλάρας (76' Σταύρου), Φράγκος, Κολάνγκη, Φυτιλής, Λάππας, Μασκλαβάνος (90' Γκερδούκης).