Το 2-0 του Αστέρα Γλυκών Νερών επί της Ατλαντίδος, με σκόρερ τον Καρνιόγλου

Γ. Παθιακάκης - Αστέρας Αυλώνα 2-2
Αμφιάραος Καλάμου – Αφιδναϊκός 5-0
Ρεπό: Προφήτης Ηλίας

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΥΛΩΝΑ 2-2
Στο 90’ ισοφάρισε για δεύτερη φορά ο Αστέρας Αυλώνα, παίρνοντας την ισοπαλία από τον Παθιακάκη, που είχε καλή απόδοση και προηγήθηκε στο 40’ με 1-0. Με πέναλτυ ισοφάρισε (1-1) ο Αστέρας στο 72’. Αλλά ο Παθιακάκης ξαναπήρε προβάδισμα (2-1) στο 75’, για να ισοφαρισθεί άδοξα στις καθυστερήσεις… Διαιτητές: Λάμπρος, (Γκούβας, Δεινόπαπας).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 2-2
Στο 92’ ισοφάρισε η Ατλαντίς για το τελικό 2-2. Προηγήθηκε νωρίς στο α’ ημίχρονο (5’) ο Αστέρας 1-0 με τον Λάζ. Βλαχιώτη, κι έκανε το 2-0 στο 55’ ο Καρνιόγλου. Αμέσως (57’) μείωσε η Ατλαντίς σε 2-1 με τον Μηλιώνη και πήρε την ισοπαλία στις καθυστερήσεις με γκολ του Λεβαντή. Διαιτητές: Κ. Ντόστης, (Αντ. Βλάχος, Ιατρόπουλος).

ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ – ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ 5-0
Ο Αμφιάραος νίκησε δίκαια 5-0 στο τοπικό ντέρμπυ τον Αφιδναϊκό και πήρε ρεβάνς για τις δύο ήττες στην α’ φάση του πρωταθλήματος!
Το σκορ άνοιξε στο 5’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτυ του Π. Νικολάου. Το πέναλτυ δόθηκε σε ανατροπή του Γκλιάτη και οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν γι’ αυτό. Στο 15’ ο Μαργέτας ανενόχλητος μέσα στην περιοχή, έκανε το 2-0. Οι παίκτες του Αφιδναϊκού διαμαρτυρήθηκαν και πάλι, ότι ο σκόρερ ήταν σε προφανή θέση όφ-σάιντ. Μετά τα δύο γρήγορα τέρματα, οι γηπεδούχοι πρόσεξαν την άμυνά τους, κι έψαχναν το γκολ με αντεπιθέσεις. Στο 40’ έγινε το 3-0 με πλασέ του Μανωλά. Με την συμπλήρωση των 45’ απεβλήθη ο Πρόφκα, για «επίθεση» στον  Κιούση! Έτσι, στο β’ ημίχρονο τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τον Αμφιάραο, που στο 60’ με κτύπημα πέναλτυ του Μανωλά και στο 80’ με πλασέ του Μίχα, έδωσε διάσταση θριάμβου στην επικράτησή του με 5-0. Ο Αφιδναϊκός σε όλο το παιχνίδι, είχε μία προσπάθεια για γκολ, με τον Μπαλτά στο 89’.
Διαιτητές: Καζάς, (Βλαβάκης, Ανδρίτσος).

ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ: Ι. Νικολάου, Μίχας, Πέππας, Κιούσης, Π. Νικολάου, Δρόσος (50’ Σακαράκας), Μαργέτας, Γκλιάτης (55’ Σταμέλος), Δαυίδ, Μανωλάς, Αθανασόπουλος.
ΑΦΙΔΝΑΪΚΟΣ: Μορφωνιός, Γαβαλάς, Κουτσούκος (46’ Σ. Δέδες), Π. Δέδες (78’ Μπαλτάς), Τσερδανίρτζε, Βελέντζας, Στάσης, Τσιούμας, Σκέλα, Πρόφκα, Γουναρίδης (46’ Ασντίνη).